Benefietveiling van uitzonderlijke kunst van meer dan 100 internationale kunstenaars
Benefit auction of exceptional art by more than 100 international artists

Update: De veiling van 109 hedendaagse kunstwerken ten voordele van Ringland heeft bij het Antwerpse veilinghuis Bernaerts bruto 136.840 euro opgebracht! Ongeveer 60 procent daarvan gaat naar Ringland om het 3D-filmpje en de algemene werking te financieren.

Op de werken die nog niet verkocht zijn, kan nog tot maandag 30 mei in after sale geboden worden
via de site van Veilinghuis Bernaerts.

Veilinghuis Bernaerts
Museumstraat 25, 2000 Antwerpen
T +32 (0)3 248 19 21

acityisnotaroad@gmail.com

Bekijk hier de online catalogus.
Click here for the online catalog.

Scroll down for English version

A City is Not a Road

Artists for Ringland

Bij het gerenommeerde veilinghuis Bernaerts in Antwerpen vindt op zondag 22 mei een veiling van internationale hedendaagse kunst plaats ten voordele van Ringland.

Kunstenaars Tinka Pittoors en Kris Fierens zetten een jaar geleden hun schouders onder een groots opgezette internationale kunstveiling ten voordele van Ringland. Ze richtten een adviesraad op met kunstspecialisten uit verschillende geledingen: Sofie Dederen (Frans Masereelcentrum), Wilfried Huet (kunstenaarstijdschrift GAGARIN), Luc Wauters (Vrienden van het M HKA), Anne-Marie Poels (kunsttijdschrift H ART), Wim Viaene (cultuurconsulent Rossinant) en Frank Herman (adviseur erfgoed en museumconsulent).

100 kunstenaars

100 Belgische en buitenlandse kunstenaars bevestigden hun deelname aan de veiling:
Åbäke, Nel Aerts, Philip Aguirre y Otegui, Francis Alÿs, Nick Andrews, Carla & Stéphane Arocha, Jessica Backhaus, Miroslaw Balka, Stijn Bastianen, Fred Bervoets, Karina Beumer, Guillaume Bijl, Karin Borghouts, Kasper Bosmans, Dirk Braeckman, Koen Broucke, Pavel Büchler, Wim Catrysse, Sarah & Charles, David Claerbout, Tine Colen, Vaast Colson, Leo Copers, Cel Crabbeels, Alexandra Crouwers, Honoré d’O, Anne Daems, Geoffrey de Beer, Sergio De Beukelaer, Claire de Jong, Eva De Leener, Damien De Lepeleire, Fen de Villiers, Koenraad Dedobbeleer, Luc Deleu, Stefaan Dheedene, Els Dietvorst, Kristien Dirkx, Marcin Dudek, Kris Fierens, Yannick Val Gesto, Tina Gillen, Geert Goiris, Nicolas Grenier, Johan Grimonprez, Liesbet Grupping, Kati Heck, Vermeir & Heiremans, Lodewijk Heylen, Pieter Huybrechts, Sven ‘t Jolle, Katrin Kamrau, Deborah Kelly, Jan Kempenaers, Ermias Kifleyesus, Susanne Kriemann, Germaine Kruip, Conny Kuilboer, Kim Kyoungae, Christophe Lemaitre, Bernd Lohaus, Antonia Low, Valérie Mannaerts, Jelle Martens, Pol Matthé, Michèle Matyn, Philip Metten, Wesley Meuris, Pieter Laurens Mol, Marc Nagtzaam, Surendran Nair, Nadia Naveau, Johan Nieuwenhuize, Ria Pacquée, Manfred Pernice, Tinka Pittoors, Tom Poelmans, Veronika Pot, Denie Put, Lucie Renneboog, Thomas Rentmeister, Cristian & Marius Bors & Ritiu, Perry Roberts, Rekha Rodwittiya, Guy Rombouts, Maxime Rossi, Karin Sander, Schraenen, Lieven Segers, Martine Stig, Tommy Støckel, Christophe Terlinden, Koen Theys, Adrien Tirtiaux, Luc Tuymans, Roeland Tweelinckx, Steve Van den Bosch, Benny Van den Meulengracht-Vrancx, Sofie Van Der Linden, Paul Van Hoeydonck, Anne-Mie Van Kerckhoven, Marilou van Lierop, Vanessa Van Obberghen, Philippe Van Wolputte, Pieter Vermeersch, Robin Vermeersch, Katleen Vinck, Saskia Olde Wolbers, Linghan Ye.

Als meter en peter van de veiling maakten Tinka Pittoors en Kris Fierens speciaal voor dit evenement ook een editie die te koop wordt aangeboden ten voordele van Ringland. Kris maakte een zeefdruk op 100 exemplaren. Het is een vertaling van het originele werk dat op de veiling wordt aangeboden. Op een ‘Kronkeldag’ heeft Tinka samen met  Ringland-sympathisanten een reeks kleine kronkel-sculptuurtjes gemaakt die aan de achteruitkijkspiegel van de auto kunnen worden gehangen.

Motivatie

Burgers van alle slag schragen het Ringland-concept om Antwerpen om te vormen tot een stad van de 21ste eeuw:  zonder meer hedendaags leefbaar, verbindend, cultureel en mobiel, zonder meer toekomstgericht door de stadsontwikkeling te stimuleren binnen een historisch perspectief. Kunstenaars hebben in de loop van de geschiedenis altijd de rol van voortrekker, de verdedigers van het nieuwe, het ongekende, opgenomen. Ze zijn vaak het gezicht van een veranderende maatschappij. Ook nu scherpen ze de communicatie over Ringland aan.

Buitenlandse kunstenaars

Opmerkelijk is het enthousiasme van buitenlandse kunstenaars voor een Antwerps project. De Canadees Nicolas Grenier uitte in een reactie zijn bewondering voor de ‘heel mooie website’ (www.ringland.be). ‘Een goede vriend woont in de buurt van station Berchem. Ik herinner me dat ik verbaasd was hoe breed de Ring wel is, toen ik over de voetgangersbrug wandelde. Ringland is een geweldig project.’
Tinka Pittoors: ‘Buitenlandse kunstenaars herkennen de Antwerpse mobiliteits- en leefbaarheidsproblematiek. Veel steden wereldwijd worstelen immers met een verouderde ringweg die te dicht tegen het historische centrum aanschurkt en de stad versmacht. Die ringwegen veroorzaken files en luchtvervuiling en zijn een ontegensprekelijk obstakel voor de organische groei van de stad. Het zijn ‘No Mansland’-ringwegen die een mentale drempel en begrenzing vormen tussen het stadscentrum en de verder afgelegen woonwijken en aanpalende gemeenten.’
Kris Fierens: ‘Als internationale kunstenaarsgroep willen we tonen dat we achter Ringland staan. We willen de visionaire ideeën van Ringland voor de stad van de 21ste eeuw mee helpen realiseren. Met de veiling wensen we een hernieuwde dynamiek  te lanceren, die ook de culturele dimensie van dit burgerinitiatief nadrukkelijk belicht. We garanderen, met Ringland, een kwaliteitslabel waarvan de volgende generaties kunnen genieten.’

Motto ‘A City is Not a Road’

Inspiratie voor de titel van het initiatief vonden de kunstenaars bij het werk van Neal Beggs, ‘Belgium is Not a Road’. Dat refereert op zijn beurt aan een uitspraak van Albert I. Tinka Pittoors: ‘Toen Duitsland ons land in de Eerste Wereldoorlog voor zijn troepen vrije doorgang naar Frankrijk vroeg, antwoordde de koning: ‘Belgium is a nation, not a road’.’

Opbrengst

Met de opbrengst van de veiling zal Ringland een dynamisch 3D-model van zijn overkappingsconcept ontwerpen en verdere studies bekostigen. Dat allemaal met als doel de beleidsmakers te sensibiliseren om een historisch belangrijke keuze te maken, niet enkel voor Antwerpen, maar ook als voorbeeld voor andere steden.

Tentoonstelling

De werken worden tijdens het Antwerp Art Weekend, van 19 tot 22 mei, tentoongesteld in het veilinghuis Bernaerts, Museumstraat 25, 2000 Antwerpen.
Openingsuren:
Donderdag 19 mei: 10 tot 18 uur
Vrijdag 20 mei: 10 tot 22 uur
Zaterdag 21 mei: 10 tot 18 uur
Zondag 22 mei: 10 tot 18 uur

Veiling

De veiling vindt plaats op zondag 22 mei om 16 uur.
Verantwoordelijke voor de veiling is Peter Bernaerts, die het initiatief op vrijwillige basis ondersteunt.
Ook gerechtsdeurwaarder Patrick Greeve stelt zich ten dienste van Ringland.
Online bieden
Telefonisch bieden: +32 (0)3 248 19 21.

Catalogus

De catalogus is vormgegeven door Sara De Bondt (o.a. vormgeefster van Wiels, het Centrum voor Hedendaagse Kunst in Brussel), die eveneens op vrijwillige basis meewerkt aan het project.

A City is Not a Road

Artists for Ringland

Many cities are wrestling with the problem of traffic congestion and health issues arising from an antiquated ring road that is rubbing up against the historic centre and choking the city. These old ring roads are holding their city hostage: they cause traffic flow problems and air pollution and are an obstacle to the city’s organic growth. These ‘no man’s land’ ring roads put up mental barriers between the city centre and the outer residential districts and adjoining municipalities.

In Antwerp the citizens-led initiative Ringland has been working on a visionary plan to ‘roof over’ the whole of the ring road and to separate local and through traffic as the answer to a Flemish policy that clings to an obsolete attitude to urban development, quality of life and mobility. The Ringland solution untangles a traffic knot, bolsters a healthy environment and creates a new green urban zone where schools and cultural and social attractions link the outskirts and the city centre and themselves become new focal points.

Citizens from all walks of life have given their blessing to the idea of turning Antwerp into a truly twenty-first-century city: liveable, connective, cultural and mobile; a city that looks to the future by stimulating the further development of the city within its historical context. We believe that the questions and discussion points which have come to light as a result of their work are relevant to other cities in Belgium but also to cities around the world.

Throughout history artists have taken on the role of pioneers. They have defended the new and unfamiliar and they have often become the face of a changing society. And now artists can contribute to Ringland by focussing attention on the communication and supporting the proposal for a new approach to urbanization.
As a group of artists driving the Ringland project, we have pleasure in inviting you to join us and take part in the art auction to achieve these visionary ideas for the city of the twenty-first century. With the Ringland auction we are looking to inject the project with a fresh dynamic which also sheds light on its cultural dimension.

The artists we are approaching now have been suggested by an advisory body. The quality of their work was the number-one criterion in selecting them.

Godmother and godfather

Tinka Pittoors (artist) and Kris Fierens (artist).

Advisory body

Sofie Dederen (director Frans Masereel Centrum), Wilfried Huet (publisher of Gagarin), Luc Wauters (Friends of the Museum of Contemporary Art Antwerp), Anne-Marie Poels (editor H ART – magazine for contemporary art), Wim Viaene (culture consultant Rossinant), Frank Herman (Heritage/museum advisor), Irene Schaudies (Art historian).

Participating artists

Information

Veilinghuis Bernaerts
Verlatstraat 20
2000 Antwerpen
T +32 (0)3 248 19 21

acityisnotaroad@gmail.com

Opening hours exhibition:
Auction: 2016.05.22: 16:00

Online catalog.

Online bidding

Bidding by phone: +32 (0)3 248 19 21

X
- Enter Your Location -
- or -